Úvod

O společnosti

Společnost ČESKÁ VEJCE CZ, a.s. byla založena v roce 1999 aktivitou několika z největších producentů vajec v České republice. Jejím hlavním úkolem je centrálně zajistit odbyt většiny produkce těch výrobců vajec, kteří jsou její součástí.

Vytvoření odbytové společnosti ČESKÁ VEJCE CZ, a.s., bylo reakcí výrobců vajec na tržní prostředí. To je v současnosti definováno působením zahraničních i tuzemských maloobchodních řetězců. Proto se výrobci vajec museli spojit v jeden subjekt, který je těmto řetězcům odpovídajícím partnerem při vyjednávání obchodní spolupráce. ČESKÁ VEJCE CZ, a.s, jsou díky této snaze organizací s jednotnou obchodní politikou, s dostatečným výrobním zázemím a v neposlední řadě s dlouholetými zkušenostmi z výroby, zpracování a distribuce čerstvých vajec.

Výrobní závody, tvořící akcionáře společnosti ČESKÁ VEJCE CZ, a.s., jsou rozmístěny napříč Českou republikou tak, že společnost dokáže pokrýt poptávku po čerstvých vejcích v celém tuzemsku. V minulosti se jednalo o podstatnou konkurenční výhodu, jelikož se zboží do prodejen, zejména do zmíněných řetězců, vozilo přímo. V současnosti již většina odběratelů disponuje vlastními distribučními centry. I přesto zůstává výroba vajec rozdělená do jednotlivých regionálních chovů výhodou. Především ze zdravotního hlediska, kdy farmy působící v různých regionech značně snižují riziko nákazy chovů mezi sebou navzájem. Tato praxe se kladně projevuje minimem výpadků výroby čerstvých vajec a vysokou spolehlivostí dodávek.

Přehled akcionářů:

  • AGROPODNIK Hodonín a.s., Vacenovická 1271, 696 02 Ratíškovice
  • DRUKO STŘÍŽOV s.r.o., Střížov 1141, 334 01 Přeštice
  • DŽV Rychnov nad Kněžnou a.s., Černíkovice 141, 517 04 Černíkovice
  • ZEVOS a.s., Nádražní 25, 686 01 Uherské Hradiště

Najdete nás i na Facebooku a Twitteru.